Zagrzeb

Zagrzeb - stolica Chorwacji, centrum polityczne i gospodarcze, dobrze rozwinięty ośrodek kulturalny. Powstało z połączenia dwóch średniowiecznych miejscowości sąsiadujących ze sobą. Ma tu swoją siedzibę jeden z najstarszych uniwersytetów w Europie, założony w XVII wieku.

Zagrzeb to oaza kultury i sztuki, miejsce spotkań artystów całego świata.

Przedstawienia teatralne, opery, koncerty, festiwale, imprezy na ulicach miasta - są tutaj niemal codziennością. Od wielu lat odbywają się w Zagrzebiu Międzynarodowe Targi Kwiatów. Poza tym miasto jest także gospodarzem zawodów narciarskich - m.in. z racji dogodnego położenia u podnóża Parku Przyrody Medvednica i najwyższego szczytu Sljeme.

Chorwacja - Zagrzeb

Urok Zagrzebia tkwi w pięknych placach, kawiarniach, tarasach ogrodowych oraz bardzo zadbanych parkach, np. Ribnjak. Kamienna brama, kościół św. Marka, ogromne, kolorowe targowisko Dolac - to jedne z licznych miejsc wartych obejrzenia podczas popołudniowego spaceru. Znakomitym środkiem transportu w tym są tutaj charakterystyczne, niebieskie tramwaje kursujące w dzień i w nocy, z których okien można podziwiać krajobrazy i chłonąć atmosferę miasta.