Zadar

Zadar - to piękne miasto powstałe ponad trzy tysiące lat temu, z rzymskim forum w centrum oraz romańskimi kościołami. Aby zapoznać się bliżej z tutejszymi skarbami kultury warto również odwiedzić m.in. Muzeum Archeologiczne i Muzeum Sztuki Sakralnej. Nie można też pominąć pobliskiego miasteczka Nin, które posiada najmniejszą katedrę na świecie, a - co ważniejsze - jest kolebką chorwackiej historii, tutaj bowiem narodziło się chorwackie państwo.

Zadar to również zagłębie bogactwa przyrody, odkrywa przed nami aż 5 parków narodowych. Kornaty, Jeziora Plitwickie, Paklenica, wodospady Slapovi Krke oraz Północny Velebit - trudno opisać ich piękno, po prostu należy je zobaczyć.

Wzdłuż lądu ciągnie się archipelag ok. 150 mniejszych i większych wysp. Ponadto skały, zatoczki, najwyższe na Adriatyku klify i tajemnicze jaskinie wpisane są w krajobraz Zadaru, inspirując swym boskim pięknem i zachwycając nie tylko wielkich artystów, ale i zwyczajnych ludzi.

Chorwacja - Zadar

Niezapomnianym przeżyciem będzie też z pewnością dźwięk tzw. "morskich organów", czyli muzyka morskich prądów i fal. Niesamowite dźwięki powstają dzięki specjalnie zamontowanym w morzu rurom, a koncert "na żywo" cieszy się ogromnym powodzeniem.